web pro lidi s láskou ke starým autům

web pro lidi s láskou ke starým autům

Kolový bagr DH 112

 

 

 

 

 

Je podzim 2011 a já přemýšlím o co ještě rozšířit svou sbírku.

V minulosti když jsem potřeboval nějaké zemní práce, tak jsem byl překvapen jak byla vysoká výsledná cena a hlavně to nebylo hned když jsem potřeboval. Do budoucna jsem plánoval hodně akcí ke kterým bude bagr potřeba.

Brácha si před časem pořídil DH 112 a táta dělal roky s DH 113. Volba byla jasná. Začal jsem tedy shánět DHáčko.

 

Nejdříve jsme se byli podívat na jednu 113 v Úvalech, kterou jsme celé odpoledne rozhýbávali, ale to nás moc nenadchlo – byl to šrot a i tak byl za 55 tisíc. Pak jsem byl v Jilemnici na 112 a v Duchcově na 112.

 

Nakonec rozhodl stav a cena. V Duchově byl bagr ve slušném  stavu a za nejlepší peníze. S majitelem jsme se domluvili a on zařídil přepravu. Abychom ušetřili, nechali jsme si bagr přivést k Mělníku a zbytek dojel táta po ose. Měli jsme pouze jednou problém s ucpaným sítkem na podávacím čerpadle.

Bagr jsme nechali v Jabkenicích abychom vyměnili olej v motoru, skoukli brzdy, seřídili hydrauliku. Taťka vymontoval nádrž a kompletně vyčistil.

 

Následující týden mi táta převezl bagr domů. Měl jsem na něj hned práci, měli jsme u hasičárny vybagrovaných několik tater hlíny a ty bylo třeba naložit a odvozit. Na poprvé mi to moc nešlo, ale časem se to výrazně zlepšilo a dnes používám bagr každou chvíli.

 

V létě 2015 dostal nový  lak a zánovní šípové pneu na zadní nápravu.