web pro lidi s láskou ke starým autům

web pro lidi s láskou ke starým autům

Praga A150

Jak to tak bývá, když si člověk něco koupí, tak za pár dní se naskytne lepší nabídka. Hledal jsem na netu náhradní díly na sanitku a objevil jsem na jedné diskuzi článek kde dotyčný popisoval jak může mít Praga 150 valník.

 

Odepsal jsem mu a on mi předal kontakt na majitele. Ten bohužel neměl hned čas, ale asi za měsíc jsme se jeli podívat na stopadesátku do jedné vesnice k Berounu. Auto tam bylo již  několik let zaparkované pod kůlnou, která byla na něj spadlá, ale jinak se zdálo celkem v pohodě. Domluvili jsme se, že pán nejprve vykácí „les“, který stihl před

 autem vyrůst a následně dá vědět, kdy si bude možné  pro auto přijet.

V srpnu 2010 tedy celá akce vypukla. Brácha si půjčil starého tranzita, já sehnal podvál a ráno jsme se sešli v Berouně. Nejprve jsme museli vyheverovat kůlnu a pak teprve vytáhnout auto ven. Na těch shnilých kolech to nebyl žádný zázrak, ale na konec se vše povedlo.

Následně jsem ještě koupil šasi od majitele těch dvou stopadesátek v Hodkovicích. To jsme přivezli za mojí Octavií na podvalníku.

Z těchto dvou torz aut jsm

e dali dohromady kompletní podvozek a jeden motor. Bohužel kabina, výdřeva a blatníky byli v hodně špatném, řekl bych až nerenovovatelném stavu.

Je srpen 2013 a já na bazoši objevuji inzerát na rozebranou Pragu A 150, hned tam volám a domlouvám se z majitelem, že se o víkendu přijedeme podívat. Raději jsem rovnou zapřáhl vozík.

A nakonec jsem udělal velice dobře. S majitelem jsme se domluvili a tak jsme přivezli rozebraný až na rám kompletní valník. Výdřeva v kabině je až na jeden kus v pořádku , blatníky a dvěře byli celkem  jednoduše renovovatelné.

K vozu byli dva motory 

a spousta náhradních dílů.

Kdyby Vám někomu chyběla jakákoli věc z podvozku ozvěte se. Na výměnu bych měl zadní nápravu, převodovku, kardany a kola.

K autu už jsme měli všechny náhradní díly a hned  jak byl čas jsem se pustil do renovace. Znamenalo to vše opískovat,  zkorodované díly vyvařit, vykytovat a nastříkat a udělat  korbu a sajtny.  Kompletní vůz, který je na přiložené fotce byl dodělán v srpnu 2016.