web pro lidi s láskou ke starým autům

web pro lidi s láskou ke starým autům

Praga Baby

Je sobota  červenec 2014 a já se tak jako téměř každý den dívám po inzerátech. Na Sbazaru narážím na čerstvý inzerát na Praga Baby, kterou by moc moje manželka chtěla. Jen tak zkusím odepsat, ale spíše čekám překupníka s nesmyslnou cenou. Opak je pravdou, kolem oběda my odpovídá inzerent, který mi posílá číslo na majitele. Ihned mu telefonuji, dle popisu je auto ve slušném stavu s rozebraným motorem a i cena je velice slušná. Během půl hodiny odjíždím do Chomutova. Od kolegy si půjčuji podvál a vyzvedávám bráchu.

S majitelem je velice rozumná domluva, auto je opravdu ve velice slušném stavu, pouze má nepůvodní masku,  ale výdřeva, plechařina a i interiér jsou ve velice slušném stavu. Ihned se domluvíme a za chvíli odjíždíme ještě s díly na bráchovu tisícovku.

 Auto je doma a přichází důkladná prohlídka a pokukování po náhradních dílech.

 Motor je rozebraný snad dvacet let když z něho vykoukla ojnice bokem. Chybí sehnat kroužky, které se poškodily při demontáži. Ojnici předchozí majitel již sehnal a bude třeba vylít ložiska, přebrousit kliku, nějak opravit hořčíkový blok, vyrobit těsnění pod hlavu atd.

 V srpnu narážím na inzerát na díly z Babyny, jedná se díly podvozku, řízení, karburátor, volant atd. Ihned volám, cena je víceméně za železo, jen místo je až Slovenských hranicích. Ihned si vzpomenu na nabízený kompletní motor do Tatry 805 v Jablunkově. Vše naplánuji a v poledne s Caddym vyrážím. O půlnoci jsem doma s motorem a plným autem dílu na Babynu.

 Nejraději bych pře jen sehnal ještě jeden motor před renovací. Narážím na inzerát na motor do Pragy, ale bohužel ne do Babyny i když na fotkách vypadá hodně podobně.

Majitel si však vzpomene, že před lety tento motor snažil renovovat a má z něho díly.

Počátkem září se u něho zastavuji a nalezne blok, přebroušenou kliku a k tomu udělané ojnice, blok válců a vačku. Všechno kupuji a doufám, že až bude čas povede se mi motor postavit.

Jinak se mi povedlo koupit za přispění pana Pospíšila, kterému jsem prodal sedana velice slušnou originální masku. 

Na podzim 2015 jsem ještě koupil jeden motor. Byl jsem pro něj až u Šumperku. Přes zimu 2016-2017 jsem oba motory zgenerálkoval. V současné době jsou připraveny na montáž do vozu.