web pro lidi s láskou ke starým autům

web pro lidi s láskou ke starým autům

Zetor 50 Super

Je podzim 2016 a opět přemýšlím o co by se dala ještě rozšířit sbírka a zároveň,  aby to bylo užitečné.

Rozhodl jsem se tedy, že by nebylo špatné pořídit si traktor. Nejprve jsem přemýšlel o pětadvacítce nebo třicítce,  ale když jsem na jednu třicítku narazil za docela slušné peníze, tak mi ji sám prodávající rozmluvil. Moje představa byla, že když už si koupím traktor, tak musí  utáhnout pluh na sníh, bráchův dvoumetrový mulčovač atd. Na to by třicítka neměla.

Při pátráních po traktorech se mi docela začal zamlouvat SUPER. Pořádná kovařina za velice zajímavé peníze. Pár jsem jich obvolal a nakonec jsme se s kamarádem vyrazili podívat na jeden kousek do Mochova. Traktor fungoval a tak jsme se domluvili.

O týden později jsme vzali kamarádovu S pětku a vyrazili jsme pro traktor. V mrazírnách jsme z nájezdu najeli na auto, traktor ukurtovali a frčeli domů. Vše proběhlo bez sebemenšího zádrhelu.

Od kamaráda původního majitele jsem ještě koupil štípačku na dřevo.

A když na přelomu ledna a února 2017 začalo vydatně sněžit i u nás a já jsem dvě odpoledne po sobě uklízel  pokaždé 3 hodiny sníh, tak jsem ihned  koupil starší sněžný pluh. Dnes mi úklid sněhu trvá 15 minut. Se Suprem jsem opravdu spokojený, hodně muziky za málo peněz.